Фестиваль театрального мистецтва

НАКАЗ ВІД 27.11.2019 № 220 "ПРО ПРОВЕДЕННЯ "ФЕСТИВАЛЮ ТЕАТРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА" В ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

НАКАЗ ВІД 24.01.2020 № 9 "ПРО ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕННЯ "ФЕСТИВАЛЮ ТЕАТРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА" В ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ"

Театр – завжди чарівне свято! З ним пов'язано безліч почуттів, яскравих вражень, творчість, уява та фантазія. Міський «Фестиваль театрального мистецтва» увірвався творчим буревієм в стіни закладу дошкільної освіти. З середини грудня по кінець січня у країні Дитинства панував «ТЕАТРАЛЬНИЙ БУМ». Цей період став часом загального занурення в театр! Сучасних дітей важко здивувати звичайними театральними виставами, тому вирішили відійти від стереотипів акторської гри та зробити ТЕАТРАЛЬНЕ ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ. До театрального перезавантаження підключилися працівники закладу та батьки. Наші однодумці допомагали нам реалізовувати неординарні та креативні ідеї.  Спільно з батьками були розроблені заходи щодо проведення фестивалю театрального мистецтва в закладі дошкільної освіти «ПЛАНЕТА ПЕРЕВТІЛЕНЬ», оформлено міні-музей «Театральні дива». Проявивши креатив, батьки спільно з педагогами обрали логотип фестивалю, виготовили яскраву афішу та міні-програми до тематичних тижнів.

Яскраво та по-сучасному відбулося відкриття фестивалю. Учні гімназії № 3 створили незабутню атмосферу, перетворившись на театральних мімів, які запросили дітей старшого дошкільного віку до перевтілень та створення оригінальних образів під час майстер-класу «Вчимося створювати образ». Також ними були презентовані театральні платформи "Підмостки театру" та "Аліса в країні Див", які стали вдалим доповненням до креативного курсу театрального формату.

У дітей, є одна особливість, яка вирізняє їх, від дорослих це – неймовірно розвинута та часом занадто бурхлива фантазія. Проте, в театральній діяльності, вона зовсім їм не заважає, а лише допомагає у подоланні труднощів, які можуть виникнути у процесі постановок, але не кожна дитина може проявити себе перед публікою. Тому одним із творчих підходів за для розкриття дітей був «Смарт-театр». За допомогою смартфону та мультимедійного мобільного додатку «SNAPCHAT» діти залюбки робили селфі, приміряючи на себе різноманітні образи та, непомітно для себе, долали свою невпевненість. І, можливо, для когось з дітей перші кроки на велику сцену будуть зроблені саме в стінах рідного дошкільного закладу.

ТЕАТРАЛЬНИЙ БУМ став поштовхом до обладнання «Творчої театральної майстерні». Діти з великою відповідальністю працювали в ній, виготовляючи казкових театральних персонажів. Завдяки старшим дошкільникам наш міні-музей поповнився ляльками, виготовленими в техніці «орігамі», та театром на паперових ложках.

Колектив закладу, батьки та вихованці старших вікових груп на час проведення фестивалю стали режисерами, сценарістами та акторами театру сучасного формату. Заклад дошкільної освіти занурився в творчу театральну атмосферу. Увазі глядачів були представлені спектаклі різноманітних сучасних жанрів: театр пантоміми, естрадних ляльок, мюзікл, міні-опера, театр живих тіней та плей-бек театр.

Окрім, театральних постановок в період фестивалю проводилися майстер-класи для педагогів, батьків та дітей.

Довести творчий потенціал наших вихованців допомогли тематичні фотосушки «Ми – маленькі актори» та «Театральна маска».

Інтригуючою, емоційною та пізнавальною для маленьких театралів була екскурсія до міського палацу культури. Керівник театрального гуртка Андрій Панченко продемонстрував пізнайкам театральне закулісся. Не можливо було не помітити здивовані та зацікавлені дитячі очі. Осторонь не залишилися і наші сусіди – гімназія № 3. Старші друзі запросили дошкільників на театральний квест «По сторінках казок», а перепусткою були квитки, які виготовили учні перших класів.

На церемонії закриття на дітей чекав сюрприз – педагоги закладу разом з батьками підготували мюзікл «Попелюшка – наш формат». Сучасних дітей вдалося здивувати його новим баченням. Вони з непідробною зацікавленістю поглинули у сюжет постановки.

З впевненістю можна зазначити, що Театральний бум в країні Дитинства панує завжди. Діти та батьки залучаються до театральних вистав, працівники креативно підходять до виготовлення декорацій, костюмів, які додають яскравості та осучаснюють театральну діяльність. Будь-який професійний театр може позаздрити костюмованій «екіпіровці» нашого закладу!

Крокувати в ногу з часом – головне завдання педагога! Перезавантаживши формат театральної діяльності вдалося встановити тісний коннект та бути в театральній паралелі з дітьми нового часу.

НАСТАВ ЧАС ВІДІЙТИ ВІД СТЕРЕОТИПІВ. ПЕРЕЗАВАНТАЖУЙТЕСЬ!